Festiwal Kolorów – wspaniałe indyjskie święto

Festiwal kolorów – skąd się wziął i co on tak naprawdę oznacza? Wiele na ten temat przeczytać możemy odwiedzając colordaypg.pl. To hinduistyczne święto, które przywędrowało do nas z Indii. Jest obchodzone przez rdzennych mieszkańców Indii, Nepalu oraz w innych rejonach świata, gdzie mieszkają Hindusi. W ostatnim czasie Festiwal rozprzestrzenił się w różnych częściach Europy jako święto miłości, przyjaźni, pełne kolorów wiosny.

Sale konferencyjne Kielce
http://www.aronkielce.com.pl
Aron – firma szkoleniowo-doradcza.
Hurtowa sprzedaż paliw, kursy ADR i CPC.

Jest to święto radości, wiosny i pokoju, które według rytuału obchodzone jest przeważnie w dniu, kiedy księżyc jest w pełni. Sale konferencyjne Kielce. My nazywamy je potocznie Festiwalem kolorów i kojarzymy z kolorowymi proszkami, którymi obrzucamy siebie i swoich przyjaciół. Kolorowe proszki, którymi się wzajemnie obrzucamy symbolizują porzucenie wszelkich złości oraz zmianę pór roku. W trakcie festiwalu ludziom towarzyszy ogromna radość i świetna zabawa do dobrej muzyki. Festiwal Kolorów przyciąga nie tylko tłumy młodzieży ale przybywają na niego całe rodziny z dziećmi. To najbardziej kolorowa impreza na jakiej można się znaleźć. A jak wygląda sama „zabawa w kolory”? o tym możemy przeczytać na colordaypg.pl .

Wystarczy zaopatrzyć się w kolorowe proszki w małych saszetkach, które są dostępne w różnych sklepach internetowych bądź na allegro. Musimy jednak pamiętać, że aby proszek był bezpieczny musi posiadać odpowiedni atest. Kiedy już go kupimy pozostaje nam tylko otworzyć torebkę i rozpylić proszek w powietrzu. Sama miałam okazję uczestniczyć w takim wydarzeniu. Emocje nie do opisania, jestem zachwycona. Festiwal daje dużo radości, pozytywnej energii, którą podkręca świetna muzyka. Po Holi sprzątania jest mnóstwo, skórę trudno doszorować, bo farbki są wyjątkowo trwałe Nawet tydzień po święcie widać kto się dobrze bawił, ale to cały urok tego wydarzenia.

Według mnie taki festiwal to świetny pomysł, zabieramy przyjaciół, znajomych, poznajemy mnóstwo pozytywnych ludzi, którzy potrafią mieć dystans do siebie i świata, a przede wszystkim potrafią się dobrze bawić. Indie i kraje Europy czy USA dzieli ogromna odległość, nie tylko geograficzna, ale i kulturowa. Ale mimo tego możemy zauważyć jak indyjska kultura wdziera się do Europy. Holi to bardzo pozytywne święto, przepełnione radością, więc dlaczego nie mielibyśmy przejąć tego święta, jakie obchodzą Hindusi ? Święto to łączy wszystkich ludzi i sprawia, że czujemy się jednością.