Festiwal Kolorów – czym jest i jak wygląda ?

Zakorzeniony w kulturze indyjskiej, Festiwal Kolorów o którym możecie przeczytać także na colordaypg.pl, od niedawna zyskuje popularność na całym świecie. Z pozoru jest to zwykła zabawa, polegająca na rozpylaniu w powietrzu kolorowych proszków a daje tak wiele szczęścia i radości. Radość ze zwycięstwa dobra nad złem, ta myśl przewodnia święta Holi, wspólna jest wszystkim narodom. Kraje Europy bardzo chętnie przejmują ten Hinduski zwyczaj.

Regały do archiwum
http://www.log-system.pl
Dostawca kompleksowego wyposażenia magazynów.
W naszej ofercie znajdują się regały paletowe, półkowe, magazynowe.

O festiwalu krąży wiele indyjskich legend. Jedna z nich głosi, że zły król, o tajemniczym imieniu, Hiranyakashyap, terroryzował swoje królestwo, a jedynym śmiałkiem, który odważył się wystąpić przeciw niemu, był jego syn. Wobec buntu potomka, król namówił córkę, by ta wykorzystała moce przeciw bratu. Córka króla, Holika, potrafiła stanąć w płomieniach nie wyrządzając sobie krzywdy, dlatego tyran chciał, by roznieciła ogień w obecności brata. Jednak nikt nie ostrzegł księżniczki, że mocy może używać tylko, kiedy przebywa w samotności. Tym samym Holika zapłaciła słoną cenę za pragnienia rządnego władzy ojca. Zbuntowany syn został uratowany przez siły dobra.

Ta i wiele innych legend różnią się, co do przedstawionych zdarzeń, mają jednak wspólną wymowę. Pokazują zwycięstwo dobra nad złem i właśnie takie jest główne motto tego festiwalu. Od tej legendy wszystko się zaczęło. Wielu ludzi nie ma pojęcia czym jest i jak wygląda festiwal kolorów. Oni zwyczajnie bawią się, sypią kolorowymi proszkami i na tym wszystko, a tak naprawdę cała tajemnica drzemie głęboko w Indiach i ma głębszy przekaz i tradycję.

Nie ma na świecie drugiego tak kolorowego święta jak holi, zwanego zresztą też Festiwalem Kolorów. Jest to święto wszystkich ludzi, starszych i młodszych, którzy na znak przyjaźni i radości obsypują się kolorowymi proszkami, świętując początek wiosny. I to w tym święcie jest najpiękniejsze! Znaczenie święta we wszystkich legendach sprowadza się do zwycięstwa dobra nad złem i to dobro niesie się na cały świat wraz z kolorowymi pyłkami.

Podobne wpisy