Festiwal kolorów

Jak możemy przeczytać na colordaypg.pl, Festiwal Kolorów to znany i lubiany event odbywający się w największych miastach Polski, nawet kilka razy w roku. Festiwal łączy ludzi młodszych i starszych przybywających z różnych części Polski. Wszystkim zapewnia dużą dawkę pozytywnej energii, świetną muzykę, fantastyczne jedzenie i przede wszystkim niezapomnianą zabawę wśród magicznej chmury kolorów Holi.

Kan-Therm Warszawa
http://www.minsbud.pl/
Sprzedaż materiałów hydraulicznych.
Instalacje wodno-kanalizacyjne.

Festiwal Kolorów to darmowa impreza, która jest dla wszystkich bez względu na wiek czy płeć. Mogą przyjść mężczyźni, kobiety i dzieci, każdy znajdzie coś dla siebie. W tym roku Festiwal ponownie wyruszy w trasę. Z roku na rok harmonogram powiększa się o dodatkowe miasta oraz atrakcje czekające na uczestników. Przybywa coraz więcej uczestników. Celem Festiwalu jest przezwyciężenie zła na rzecz dobra i radości a przede wszystkim niezapomniana zabawa w sercu wyrzutów kolorów Holi.

Kolorowe proszki można nabyć na miejscu w specjalnych punktach bądź wygrać w konkursie. Zabawę podkręcać będzie wspaniała muzyka grana przez znanych artystów, jak i lokalnych muzyków. Festiwal Kolorów wywodzi się ze starożytnych Indii pod nazwą Holi. Jego szczegółowy opis można odnaleźć w starożytnych hinduskich księgach religijnych. Święto z tak długą tradycją zmieniło się jednak na przestrzeni lat. Na początku Holi było obrzędem zamężnych kobiet, które pragnęły zdrowia i szczęścia dla swoich rodzin. Holi nazywane jest świętem ruchomym, ponieważ jest zależne od faz księzyca. Święto obchodzimy w dniach jego pełni.

Hindusi podają dwa sposoby liczenia kiedy powinno się celebrować święto. Jeden ze sposobów został zapomniany i dziś używany jest drugi, zwany amanta, według którego pierwszy dzień obchodów zaczyna się po księżycowym nowiu, zwiastując nadejście wiosny. Mimo iż Indie od Europy dzielą tysiące kilometrów, możemy zauważyć wiele podobieństw chociażby do rodzimej tradycji witania wiosny. Jak widzimy kultura indyjska jest wciąż tajemnicza i obca dla krajów zachodu, a wierzenia Hindusów wciąż pozostają zagadką dla naszego świata.

Dlatego Festiwal Kolorów po tej stronie globu odarty jest z religii. Uczestnikom pozostaje tylko uwierzyć w miłość, radość i dobrą zabawę. A przecież, mimo tej odległości, nadzieja na zwycięstwo dobra nad złem towarzysząca Holi, zakorzeniona jest głęboko także i w zachodniej kulturze. I to właśnie z tych powodów „gra w kolory” nieustannie zyskuje nowych wielbicieli na całym świecie.

Podobne wpisy